Colorfoul BOOK TAG

12:00

Witam Was dzisiaj bardzo serdecznie w kolejnym TAGu na moim blogu. Tym razem pobawimy się w kolory, a właściwie Colorfoul BOOK TAG :) Tak wiem, że w banerze jest błąd. Do zabawy zaprosiła mnie Iza z bloga Isabel Czyta, za co bardzo dziękuję. A więc przejdźmy do pytań.

1. Szary - kolor ponadczasowy - książka, która może być uznana za ponadczasową
Tutaj mógłbym odpowiedzieć, że taką książką bez dwóch zdań jest Mały Książę. Uwielbiam powiastkę Exupery i z pewnością będę do niej wracał w przyszłości, na pewno odkryję w niej zupełnie inne znaczenia za kilkanaście lat. Także, można byłoby tu uznać całą serię Harry Potter, aktualnie czytam trzeci tom :)

2. Czarny - kolor silnych emocji - książka, która wywoływała u Ciebie wiele emocji
Ostatnio wiele jest takich powieści.. Oddam Ci Słońce, czyli jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku. Uwielbiam historię Jude i Noah, myślę, że również będę do niej wracał. Tak bardziej wstrząsnęła mną też Wierna, czyli ostatni tom serii Niezgodna. Kto czytał, wie jaki ten koniec jest.. Płakałem, przyznaję się!

3. Biały - symbol neutralności - książka do której jesteś neutralnie nastawiony
Jestem neutralnie nastawiony do wielu powieści, jednak bardziej w pamięć zapadło mi na przykład Miasto Kości, czyli pierwszy tom serii Dary Anioła. Fakt, spodobał mi się, jednak nie było to aż tak dużo, jak się spodziewałem. 

4. Niebieski - kolor niezawodności - książka, która Cię nie zawiodła, mimo różnych opinii na jej temat
Nie zawiodła mnie Endgame: Wezwanie. Słyszałem wiele sprzecznych opinii, na temat tejże perełki i jestem wręcz uradowany, że po nią sięgnąłem i mogłem poznać historię Graczy.

5. Zielony - kolor nadziei - książka, która dała Ci nadzieję
Mogę tutaj uznać wszystkie powieści Matthew Quicka, jakie dotychczas nie przeczytałem. Wszystkie są jedyne w swoim rodzaju, jednak to Prawie Jak Gwiazda Rocka udowodniła mi najbardziej, że mimo wszystkich przeciwności losu, jakie Nas napotykają - problem można pokonać i to w jaki pozytywny sposób!

6. Czerwony - kolor miłości i nienawiści - książka, którą jednocześnie kochasz i nienawidzisz
To dwie zupełnie inne książki, ale tak jakby to ta sama historia. Kocham Każdego Dnia, nienawidzę Pewnego Dnia. Dwie książki, jedna historia, tylko ukazanie jednej jest lepsze od drugiej. Uwielbiam Davida Levithana, ale mój foch nadal trwa, musi się zrehabilitować..

7. Złoty - symbol bogactwa - książka, która była prawdziwym bogactwem, jeśli chodzi o treść na jej kartach
Złodziejka Książek - środek tej powieści o słodkogorzka opowieść o życiu podczas wojny. Prawdziwe bogactwo, takie przepiękne bogactwo. Tą książkę powinien przeczytać każdy, co więcej powinna być to lektura szkolna.. Mocne, nieprawdaż?

A do zabawy zapraszam:

 • Książka od Kuchni - http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/
 • Książkowy świat Niki - http://ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com/
 • An n z bloga Blask Książek - http://www.blaskksiazek.pl/
 • Pasja naszym życiem - http://pasjanaszymzyciem.blogspot.com/
 • Kociara - moje pasje - http://kociara-mojepasje.blogspot.com/
To byłoby już na tyle. Mam nadzieję, że ta kolorowa zabawa przypadła Wam do gustu i oczywiście zachęcam każdego do wykonania tego Tagu, poczujcie się nominowani :P Niedługo trochę więcej postów, które nie są recenzjami, bo przyznajcie, że ostatnio było ich całkiem sporo. No, więc zaczytanego weekendu życzę :>

Pozdrawiam, Blue Kuba Books! :)

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Świetny tag!
  Pozdrawiam! :D
  http://fantastyczneksiazkix3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny TAG i chyba wykorzystam go na swoim Blogmassie :)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2015/12/dzien-5-proba-zelaza.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz spotykam się z tym tagiem. "Złodziejka książek" -świetna, najlepsza na świecie :)
  http://castleona-cloud.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń